Новини

БОРЩІВСЬКА ВИШИВКА: ЛЕГЕНДА, ЩО ПРОЙШЛА КРІЗЬ РОКИ

Неймовірно красива борщівська вишивка – величезна історично-культурна цінність і гордість Тернопільського краю, адже слава про неї вже давно розповсюдилася по всьому світі! Чим же особлива борщівська народна сорочка і якими легендами овіяна? Дізнаємося разом!

Борщівська вишивка

Борщівська народна сорочка: історія виникнення

Фантастично красиві, густо зашиті квітковими та геометричними візерунками, унікальні – двох однакових сорочок практично не знайти… Яскраві борщівські вишиванки, що почали виготовлятися понад п’ятсот років тому на заході Тернопільщини, вражають не тільки неповторними техніками шиття, яких налічується понад п’ятдесят. Виникнення борщівської вишивки оповите цікавими оповідями й легендами, багато з яких є сумними і навіть трагічними.

Борщівська вишивка

За давніми розповідями, в 15-18 століттях на Борщівський край постійно здійснювали набіги татарські й турецькі завойовники. Під час одного з таких нападів у кількох селах цього району були вбиті всі чоловіки, тож жінки заприсяглися носити траур за загиблими впродовж кількох поколінь.

Після таких подій вишиванки з густими чорними візерунками одягалися на всі урочистості, в тому числі на весілля та інші свята. І лише після 20-30-х років минулого століття, коли збіг термін клятви, жінки знов почали застосовувати у вишивці яскраві життєрадісні кольори замість чорної вовни.

Наталія Волощук

Наталія Волощук

Автор, Куратор проекту "Віртуальний простір Борщівської вишиванки".

Leave a Reply